Míľa pre mamu

10. 05. 2011 V Trenčíne...

V rámci osláv Dňa matiek v sobotu 7. mája na Mierovom námestí pripravilo materské centrum Srdiečko v spolupráci so ZUŠ K Pádivého a pod záštitou primátora mesta Richarda Rybníčka ďalší ročník podujatia Míľa pre mamu.

 Podujatie je organizované ako súčasť medzinárodnej iniciatívy, ktorú prináša Únia materských centier s cieľom upozorniť na význam materstva. Tohtoročné podujatie je realizované v 42 mestách na Slovensku. „Prejdením symbolickej 1 míle (1,6 km ) peši, s kočíkom či bez, na korčuliach alebo odrážadle môže každý vzdať hold a úctu všetkým mamám. Môže verejne uznať hodnotu materstva ako pre rodinu, tak i pre celú spoločnosť.“ hovorí Adriana Demjanovičová, podpredsedníčka MC Srdiečko. Štart Míle pre mamu je o 10:30 pred materským centrom Srdiečko na Hviezdoslavovej ulici.

Organizátori v Trenčíne pripravili bohatý sprievodný program. Od 11. hodiny centrum ožije súťažami a zábavou. „Pre rodiny a deti pripravujeme veľa zaujímavých atrakcií, ako skákací hrad pre deti, maľovanie na tvár, tvorivé dielne, kopanie gólov do netradičnej futbalovej brány, smetiarske, policajné či záchranárske auto.“ informuje Vladimíra Strmenská, predsednícka MC Srdiečko.

Diskusia k článku