Trenčianski Gladiátori vybojovali v prvom domácom zápase víťazstvo

20. 11. 2013 Šport
Trenčianski Gladiátori vybojovali v prvom domácom zápase víťazstvo

Siahli na dno síl

Gladiátori sa po dvoch zápasoch odohraných na pôde súpera presunuli konečne i na domáci ľad. Na Zimnom štadióne Pavla Demitru sa proti nim postavili v rámci EUHL hráči zastupujúci tím „Paneuropa KINGS Bratislava“. Kings však po konci zápasu neboli kráľmi v tom pravom zmysle slova, hoci úvod stretnutia im vyšiel oveľa lepšie ako Trenčanom. Počas hry štyria na štyroch inkasovali domáci v 7. minúte prvý gól, o ďalších sedem už viedli hostia dvojgólovým náskokom. „Celú prvú tretinu sme zaspali, nekorčuľovali sme, mali sme ťažké nohy. To sa odrazilo i na gólovom konte. Počas prestávky sme si ale v kabíne povedali, že musíme makať, že musíme robiť všetko to, čo sme nacvičili na tréningoch a najmä, že si musíme vzájomne pomáhať,“ úprimne zhodnotil po stretnutí kapitán domáceho celku Juraj Zemko. Slová, ktoré odzneli v trenčianskej šatni medzi tretinami, padli na úrodnú pôdu, o čom svedčí skutočnosť, že v druhom dejstve dokázali spomínaní hráči zvíťaziť zásluhou Bernáta, Ludviga a Zemka 3:0 a teda nakloniť i celkové skóre na svoju stranu. O všetkom rozhodla záverečná časť, ktorá so sebou priniesla obrovskú dravosť hostí. Tí v úvodných deväťdesiatich troch sekundách strelili rýchle dva góly, vďaka ktorým v zápase opäť viedli. Každý zápas sa ale hrá (minimálne) šesťdesiat minút, čo Trenčania aj jasne demonštrovali svojou odhodlanosťou nevzdať sa ani po spomínaných dvoch inkasovaných góloch. „V poslednej tretine sme siahli na dno našich síl,“ vyjadril sa Zemko, ktorého tím napokon zvíťazil 5:4, „a myslím si, že zaslúžene sme i za podpory zo strany divákov vyhrali.“

 

Ľudia boli zvedaví, na štadión prišli v hojnom počte

Hoci je EUHL ešte len na svojich začiatkoch, už teraz má pomerne veľkú skupinu sympatizantov. Svedčí o tom i skutočnosť, že na prvý domáci zápas trenčianskeho celku zavítali stovky ľudí a neostali len ticho sedieť na svojich sedačkách. „Vôbec sme nevedeli ani len odhadovať, že koľko divákov príde. Teraz však môžem povedať, že som veľmi milo prekvapený, že až toľko ľudí si našlo cestu na štadión a podporili nás nielen prítomnosťou, ale i niekoľkými pokrikmi,“ vyslovil po víťaznom zápase spokojný Zemko. „V Prahe sme vysoko prehrali, tak som rád, že sme sa mohli našim fanúšikom takýmto spôsobom revanšovať. Dúfam, že v pondelok prídu opäť,“ nepriamo ich pozval na ďalší domáci zápas.

 

EUHL ako dar pre (ne)profesionálov

European University Hockey League ponúka možnosť zahrať si hokej všetkým hráčom, ktorí momentálne nie sú pod zmluvou. Môže ísť nielen o bývalých hokejistov, ale i o sympatizantov hokeja či aj amatérov, ktorí sú odhodlaní bojovať o víťazstvá. „Celý tento projekt je jedna užitočná vec, nakoľko sa veľa hráčov nedokáže presadiť v seniorskom hokeji a chce mať i nejaké to zázemie čo sa týka štúdia. Toto je výborná cesta, aby títo ľudia ostali na ľade, robili niečo pre seba i divákov. Hokej je naša srdcovka a na niečo takéto sme dlho čakali,“ vyslovil s úsmevom Juraj Zemko. Momentálne v EUHL figuruje šesť tímov, projekt by však rád rástol i v rámci ďalších krajín, nielen Slovenska a Česka. „Ak sa to podarí, aby hrali univerzity i z iných krajín, bude to len a len perfektné,“ dodal na záver kapitán trenčianskych Gladiátorov.

Diskusia k článku