P. Čögley po výhre nad IFK Göteborg: Toto je tá čerešňa na torte po dlhej drine!

25. 07. 2013 Šport
P. Čögley po výhre nad IFK Göteborg: Toto je tá čerešňa na torte po dlhej drine!

Hráči AS Trenčín postupujú do tretieho predkola Európskej ligy. Góly, ktoré si zjavne šetrili oba tímy v prvom zápase vo Švédsku, v tom nasledujúcom už padali. Trenčania pokorili súpera 2:1 a tak ich cesta v rámci tejto ligy pokračuje ďalej.

 

Z futbalistov speváci

Trenčania sa radujú, hráči Göteborgu smútia. Druhý zápas predkola Európskej ligy rozhodol, že práve muži, ktorých druhým domovom je štadión na Sihoti, budú bojovať ďalej. Zápas, ktorý bol z ich pohľadu domáci, však odohrali na štadióne v Dubnici nad Váhom. Nič to však nemenilo na tom, že zo strany fanúšikov cítili obrovskú podporu a vychutnávali si tak domáce prostredie. „Už keď sme vyšli na rozcvičku, tak tu bolo množstvo fanúšikov a chystali si hlasivky na zápas. Je od nich skutočne veľmi pekné, že nás v takomto hojnom počte prišli povzbudiť a my im za to veľmi ďakujeme. Neboli to len naši fanúšikovia, ktorí chodia na Corgoň ligu, ale i mnohí ľudia z okolitých dedín, čo si veľmi ceníme. Dúfam, že prídu i na ďalšie naše zápasy a my sa im budeme môcť odvďačiť pekným futbalom,“ vyslovil na adresu divákov krátko po zápase Peter Čögley. Ten sa spolu so svojimi spoluhráčmi zmenil krátko po zápase z futbalistu na speváka a tak sa z kabíny víťazov ozývali len oslavné spevy.

 

„Nemusíte byť veľkoklub na to, aby ste vyhrávali!“

Práve s Petrom sme sa zhovárali ešte včera, kedy sa celý tím pripravoval na dnešný neľahký zápas. „Musíme hrať svoju hru a neprispôsobovať sa súperovi. Najdôležitejšia je koncentrácia a tímová hra,“ skromne sa vyjadril Čögley. To, čo prezradil pred samotným zápasom, napokon aj diváci mohli vidieť. Typický štýl hry Trenčanov, dohrávky a obrovská dravosť za víťazstvom. Hoci oba góly, ktoré im zabezpečili postup, strelil Fanendo Adi, možno hovoriť o kolektívnosti a spoločnej bojovnosti zo strany Trenčína. „Adi to vie skvelo zakončovať. My sme si verili, mali sme na čom stavať a dlhodobejšie sme pracovali systémovo a toto je tá čerešňa na torte po dlhej drine. Futbal je v tom pekný, že nemusíte byť veľkoklub na to, aby ste vyhrávali a išli stále ďalej a ďalej. Dôležitá je bojovnosť a kolektívnosť,“ pousmial sa hráč s číslom 17.

 

Najskôr práca, potom dovolenka

Krátko po zápase nebol Trenčanom známy ich súper do tretieho predkola. Namieste bola teda otázka, koho by si z dvoje FC Astra Giurgiu - AC Omonia želal Peter viac. „Väčšmi by som uvítal chalanov z Omonia Nikósie. Na Cypre som ešte nebol,“ rozosmial sa. „Chcel by som tam ísť na dovolenku, ale pred tým si chcem tú krajinu prezrieť, lebo som počul, že je tam pekne. Ak by sme na Cypre najskôr hrali zápas a potom by som tam mohol ísť rekreovať, aspoň by som mohol po príchode na dovolenku povedať: Ahojte, to som ja chlapec z Trenčína,“ dokončil so smiechom hráč víťazného tímu Peter Čögley.

Petrove plány však neskončili ako si predstavoval. V ďalšom zápase totiž nastúpia proti mužstvu Astra Giurgiu z Rumunska.

Diskusia k článku