Na Vianočnom turnaji dominovali Trenčania

29. 12. 2013 Šport
Na Vianočnom turnaji dominovali Trenčania

Pred Vianocami sa opäť stretli basketbalisti na 6. ročníku Vianočného basketbalového turnaja v Trenčíne. V mestskej športovej hale na Sihoti sa okrem zápasov minibasketbalistov a mužov, uskutočnili aj individuálne súťaže v driblingu a streľbe do koša. Vrcholom podujatia bola smečiarska exhibícia za účasti smečiarov z celého SR.

 

„Tento ročník bol pre nás veľmi špecifický. V prvom rade musím poďakovať hlavným partnerom  a sponzorom, bez  ktorých by sa toto už tradičné podujatie neuskutočnilo.“, povedal na úvod organizátor podujatia Tomáš Vavro a pokračoval: „Veľmi ma potešilo, že po tých rokoch práce s mládežou sme konečne vyhrali náš domáci turnaj v Trenčíne. Okrem toho sme dokázali dominovať aj v individuálnych súťažiach na turnaji. Hoci sa turnaj uskutočnil tesne pred Vianocami, nechýbala prítomnosť rodičov a divákov, ktorí merali cestu aj z okolitých miest. Tiež by som sa chcel poďakovať rozhodcom, spoluorganizátorom, trénerom a všetkým ľuďom, ktorí pomohli zorganizovať a podporiť túto akciu.“

Turnaja sa zúčastnilo aj družstvo z Trnavy, kde s basketbalovou mládežou pracuje bývalý reprezentačný hráč Tomáš Orešanský, ktorý nám priblížil ich účinkovanie na turnaji: Sme veľmi radi, že sme sa mohli po druhýkrát zúčastniť Mcdonalds Vianočného basketbalového turnaja. Ako aj v minulom roku, tak aj tento raz bol turnaj výborne zorganizovaný, mal skvelú atmosféru a čo je z môjho pohľadu najdôležitejšie, turnaj si užili hlavne deti, ktoré si bez stresu a tlaku na výsledok mohli schuti zašportovať za podpory svojich najbližších. Ďakujeme za pozvanie a skvele pripravený program a tešíme sa na ďalšie pokračovanie. 

 

Počas turnaja prebiehali aj individuálne súťaže v driblingu a streľbe na kôš. Svoje umenie s loptou predviedli najprv muži, kde v driblingovej súťaži bol najrýchlejší súčasný tréner mužov TJ Štadión Trenčín Martin Madaj a v streľbe na kôš spoza trojky si prvenstvo vybojoval Martin Lohinský z Mercedes teamu. Individuálne súťaže minibasketbalistov sa stali korisťou mladých Trenčanov. Driblingovú súťaž vyhral Ján Minárik a svoju presnú ruku spoza šestky ukázal divákom Matej Guza, obaja z TJ Štadión Trenčín.

 

Okrem turnaja minibasketbalistov sa súčasne v druhej hale odohral turnaj „Priateľov basketbalu“, ktorého sa zúčastnil aj bývalý hráč a odchovanec trenčianskeho basketbalu Andrej Heleš, ktorý bol súčasťou víťazného družstva Mercedes team a zároveň najlepším hráčom na turnaji mužov. Andrej nám povedal svoje dojmy z turnaja, ktorého sa pravidelne zúčastňuje od jeho začiatkov:

Na tento turnaj sa vždy veľmi teším a pred koncom roka je to úžasná príležitosť sa riadne ponaháňať, ale aj stretnúť s priateľmi, pre ktorých je basketbal tiež srdcovou záležitosťou. Je super, že sa tento turnaj organizuje hlavne pre deti, lebo dnešná mládež je veľmi náročná a teší ma, že o basketbal v Trenčíne je taký záujem. Zároveň chcem poďakovať všetkým chalanom z nášho tímu za výborný výkon a už teraz sa teší na ďalší ročník."

 

Vrcholom podujatia bolo exhibičné smečovanie do koša. Víťazný smeč cez dvoch mladých basketbalistov na základe potlesku a vyskotu v hale si vybojoval Dávid Krč z Handlovej. 

 

 

Na záver ako každý rok basketbalový klub TJ Štadión Trenčín ocenil na turnaji hráča cenou

„Klubový talent 2013“. Ocenenie získal Samuel Németh.  Samo po minuloročnom zranení urobil tento rok veľké pokroky v jednotlivých herných činnostiach. V družstve patrí medzi lídrov a aj preto si túto cenu právom zaslúži“, dodal asistent trénera mladších žiakov TJ Štadión Trenčín Andrej Trnka.

 

Výsledky turnaja minibasketbalisti:
1.zápas: ŠBK Handlová 101 –  24 MBK AŠK Slávia Trnava

2.zápas: TJ Štadión Trenčín 56 – 28  ŠBK Handlová

3.zápas: MBK AŠK Slávia Trnava 14 – 88 TJ Štadión Trenčín

Poradie: 1. TJ Štadión Trenčín, 2. ŠBK Handlová, 3. MBK AŠK Slávia Trnava

 

Individuálne súťaže (minibasketbalisti):

Driblingová súťaž: víťaz Ján Minárik (TJ Štadión Trenčín), finalista Dávid Riška (ŠBK Handlová), Krištof (MBK AŠK Slávia Trnava)

Šestková súťaž: víťaz Matej Guza (TJ Štadión Trenčín), finalista Daniel Krč (ŠBK Handlová), Kotleba (MBK AŠK Slávia Trnava)

 

Najlepší hráč turnaja minibasketbalistov: Mário Mikolášek  (TJ Štadión Trenčín)

 

Turnaj priateľov basketbalu (muži):
1.zápas: EAHP.sk 53 –  73 Mercedes team

2.zápas: Mcdonalds team 78 – 48 EAHP.sk

3.zápas: Mercedes team 77 – 47 Mcdonalds team

Poradie: 1. Mercedes team, 2. Mcdonalds team, 3. EAHP.sk

 

Individuálne súťaže (muži):

Driblingová súťaž: víťaz Martin Madaj (EAHP.sk)

Trojková súťaž: víťaz Martin Lohinský (Mercedes team)

 

Najlepší hráč turnaja priateľov basketbalu: Andrej Heleš (Mercedes team)

 

Smečiarska exhibícia:

Víťaz: Dávid Krč (Handlová)

2.miesto: Mates (Zvolen)

3.miesto: Kamil Horváth (Trenčín)

 

Klubový talent 2013: Samuel Németh (TJ Štadión Trenčín)

Galéria k článku

Na Vianočnom turnaji dominovali Trenčania
Na Vianočnom turnaji dominovali Trenčania
Na Vianočnom turnaji dominovali Trenčania
Na Vianočnom turnaji dominovali Trenčania
Na Vianočnom turnaji dominovali Trenčania
Na Vianočnom turnaji dominovali Trenčania
Na Vianočnom turnaji dominovali Trenčania
Na Vianočnom turnaji dominovali Trenčania
Na Vianočnom turnaji dominovali Trenčania
Na Vianočnom turnaji dominovali Trenčania
Na Vianočnom turnaji dominovali Trenčania

Diskusia k článku