Magické čierne mini

12. 08. 2014 Móda a životný štýl
Magické čierne mini

Vďaka dokonalému ženskému mysleniu brilantnej Coco Chanel objavil svet čarovný unikát vo forme čiernych koktejlových minišiat. Ženy v nich dokážu skutočné kúzla. Vďaka nim sme očarujúce, presvedčivé, sebavedomé a dokonca o kúsok štíhlejšie. Čierna nám totiž poväčšine praje a zopár centimetrov opticky uberie.

V dvadsiatych rokoch 19. storočia dala Coco Chanel červenú nepohodlným tortovým šatám s kopou čipiek, odvážne skrátila ich dĺžku, korzet poslala do zabudnutia a predstavila šaty, ktoré ženy (a aj muži) milujú! Na svoju dobu však bola Coco ešte odvážnejšia. Do vyslovene feminínnej módy vniesla mužské prvky a nebála sa so sukňami skrátiť si aj vlasy a vyjsť na výslnie s chlapčenskou siluetou. Dnes si ju už ani inak nevieme predstaviť, ako s klobúčikom na povestne zvlnených vlasoch a perlovým náhrdelníkom na krku. Stala sa ideálom nejednej ženy, módnou ikonou a stále je nesmrteľnou inšpiráciou pre módnych návrhárov. Svetu predstavila na prvý pohľad jednoduché, elegantné šaty s dlhými úzkymi rukávmi, ktoré inak ako s bielymi perlami, pierkami či brošňami v tvare kvetov nenosila. Časopis Vogue už vtedy správne predpokladal, že módnej verejnosti predstavuje unikát tisícročia. Okrem iného, za povestné čierne mini môžeme teda vďačiť práve tejto Francúzke, ktorá povestný krajanský cit pre módu snáď už ani lepšie svetu dať na známosť nemohla. Tlieskame.

Na Laugaricio Fashion Blogu nájdete nielen aktuálnu ponuku klasických čiernych mini v OC Laugaricio, ale napríklad aj to, ako ich nosia celebrity! Toto a ešte viac (nielen) o klasických čiernych mini nájdete na: http://www.laugariciofashionblog.com/blog/magicke-cierne-mini

Diskusia k článku