Noc múzeí a galérií s Galériou M.A. Bazovského

31. 05. 2017 Kultúrne podujatia

Noc múzeí a galérií je celoeurópske podujatie, ktorého cieľom je prezentovať kultúrne dedičstvo. Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne sa aj tento rok stala súčasťou tohto projektu. Brány galérie v sobotu 20. mája prekročilo celkovo viac ako 1166 návštevníkov.

Sprievodný program odštartovali o 10.00 deti zo súkromnej materskej školy Slimáčik, svojím roztomilým divadielkom. Pokračovali tvorivé dielničky a obľúbené hry na nádvorí, kde si deti vyskúšali napríklad maľovanie do krupice, land art - omotávanie sochy vlnou a k dispozícii bol aj foto kútik s rôznymi rekvizitami. Našich najmenších návštevníkov  potešilo maľovanie na tvár a rodičia si mohli zasa  nachvíľku oddýchnuť pri výbornej kávičke z pojazdnej kaviarne Flyers Coffee.

Nádvorie galérie sa premenilo na pomyselné maliarske plátno. Kreslilo sa nielen kriedami na zem, ale návštevníci mali možnosť zúčastniť sa i plenéru s maliarom Jánom Meškom a maľovať na maliarske plátna, v priestoroch nádvoria.  Počas celého dňa prebiehali komentované prehliadky aktuálnych výstav. Z detských ilustrácií to bola výstava Vo svete rozprávok a snov, od autoriek Márie Dusíkovej a Jarmily Dicovej. Milovníci mayoviek si prišli na svoje pri výstave Muž z ďalekého východu, od ilustrátora Teodora Schnitzera. V suteréne to boli zasa maturitné práce Strednej umeleckej školy v Trenčíne. Obľúbené galerijné Teatro Galerio pripravilo bábkové divadielko O červenej čiapočke.

Hudobná časť večerného programu sa začala koncertom žiakov Základnej umeleckej školy Karola Pádiveho, ktorí predviedli svoj talent. Pokračovali sme trenčianskou kapelou Personal Spaces, ktorá mala v Galérii Miloša Alexandra Bazovského svoj premiérový koncert. Hudobníci predviedli úžasný výkon a my sa už tešíme, kedy ich uvidíme nabudúce. Nabitý 12 - hodinový sprievodný program ukončila galéria netradičnou baterkovou prehliadkou všetkých výstav.

Galéria k článku

Noc múzeí a galérií s Galériou M.A. Bazovského
Noc múzeí a galérií s Galériou M.A. Bazovského
Noc múzeí a galérií s Galériou M.A. Bazovského

Diskusia k článku