Leto v galérii

07. 06. 2017 Kultúrne podujatia
Leto v galérii

Galéria M.A. Bazovského v Trenčíne privítala leto novými výstavami. Vo štvrtok 2. júna 2017 sa konalo slávnostné otvorenie dvoch výstav. V galérii môžete nasledujúcich 6 týždňov obdivovať  umenie z Košíc. Na prvom poschodí galérie sa nachádza výstava jedného z najznámejších slovenských sochárov Jan Mathe - sochy a kresby. Výstavou si pripomíname autorovo 95. výročie narodenia. Vernisáž tejto sochárskej výstavy sa konala netradične, na prianie manželky Evy Matheovej priamo vo výstavných priestoroch medzi dielami. Na výstave máte možnosť vidieť sochárove najznámejšie diela ako Plod života, Rodina a iné.

Na druhom poschodí dostalo priestor súčasné umenie. Výstava pedagógov, absolventov a študentov Ateliéru slobodnej kreativity Košickej technickej univerzity, ktorých tvorba smeruje predovšetkým k reflexii aktuálnych sociálno-spoločenských javov, či vlastného – subjektívneho uvažovania o sebe samom v kontexte súčasnej rozporuplnej reality. Výstava s názvom Re-kreácia v Trenčíne predstavuje diela desiatich autorov (Katarína Bajkayová, Juraj Bartusz, Radovan Čerevka, Jaroslav Kyša, Michal Machciník, Jana Mikleová, Erik Sikora, Marián Straka, Dušan Zahoranský, Ján Zelinka).

Obe výstavy si môžete pozrieť do 23. júla 2017.

Okrem výstav galéria na leto pripravuje zaujímavé podujatie s názvom Leto v galérii, kedy sprístupni návštevníkom nádvorie galérie prostredníctvom rôznych sprievodných aktivít.

Galéria M. A. Bazovského v Trenčíne sa rozhodla sprístupniť verejnosti nádvorie galérie. Počas celého leta pre návštevníkov pripravujeme niekoľko podujatí s bohatým sprievodným programom pre malých aj veľkých. Každú sobotu počas letných prázdnin budú pre návštevníkov bezplatne otvorené brány galérie. Pripravujeme rôzne tvorivé dielne, workshopy, hry na nádvorí, komentované prehliadky, stretnutia s umelcami, koncerty, prednášky a výstavy. Veríme, že sa nám podarí oživiť nádvorie galérie, a že vytvoríme veľmi príjemný priestor na trávenie voľného času" priblížila riaditeľka GMAB v Trenčíne Barbora Varga Petríková

 

 

Galéria k článku

Leto v galérii
Leto v galérii
Leto v galérii
Leto v galérii
Leto v galérii
Leto v galérii
Leto v galérii
Leto v galérii
Leto v galérii
Leto v galérii
Leto v galérii
Leto v galérii
Leto v galérii
Leto v galérii
Leto v galérii

Diskusia k článku