Trenčania pokorili Poprad, štvorica semifinalistov uzavretá

18. 03. 2012 Šport

Šiesty vzájomný štvrťfinálový zápas medzi Duklou Trenčín a HK AutoFinance Poprad rozhodol o poslednom tíme, ktorý doplní štvoricu semifinalistov. Trenčania pred domácim publikom zvíťazili vysoko 6:1 a stali sa tak oficiálnym súperom Slovana Bratislava v semifinálových zápasoch.

Od samého úvodu bol zápas v značnej réžii Dukly, keď sa už v druhej minúte dostal do veľkej šance Šťastný. Trenčania však nedokázali dostať puk za Melicherčíkov chrbát ani počas presilovky po faule Strömberga. Hosťujúceho brankára niekoľkokrát poriadne  potrápili Melichárek s Filom. V 9. minúte už ale mali diváci dôvod na radosť, keď Jakub Gašparovič prekonal popradského brankára. Ten však neznervóznel a famózne vychytal strely Paradvého, Fila či Tvrdoňa. Otáčal sa až v 15. minúte, kedy do jeho brány poslal puk obranca Libor Hlubuček a dal tak možnosť divákom, aby nad ich hlavami viala žlto-červená vlajka. Po inkasovanom góle začali Popradčania väčšmi útočiť, brankára Kováča však neprekonali.

V úvode druhej tretiny bola hra už viac vyrovnaná, šance streliť gól mali obe mužstva. Na začiatku 27. minúty sa podarilo streliť kontaktný gól na 2:1 Arnemu Krotákovi, ktorému asistovali Vaic a Svitana. Zo streleného gólu popradského kapitána sa tešili ale len samotní hráči, nakoľko fanúšikovia spod Tatier napokon nepricestovali. Trenčania nenechali divákov dlho v napätí, Peter Sojčík ich upokojil presným zásahom v 31. minúte a žlto-červení tak opäť viedli o dva góly. Hosťom sa nedarilo dostať do útočného pásma, napokon však na Kováča vyslal nebezpečnú strelu útočník Kroták po prihrávke od Vaica. V čase, kedy na časomerači svietil čas 38:00 sa začal, ako je už zvykom, zimným štadiónom šíriť potlesk pre Pala Demitru. Tentokrát však išlo o najväčší potlesk, nakoľko si šiesty vzájomný zápas s Popradom prišlo pozrieť viac ako šesťtisíc ľudí, čo je rekordná návšteva práve prebiehajúcej sezóny.

Poslednú časť zápasu začali aktívne obe mužstvá, gólovo sa presadiť sa však podarilo už len domácim. V 45. minúte poslal puk za Melicherčíkov chrbát Tibor Melichárek a podľa štýlu hry hostí bolo už jasné, kto sa stane víťazom stretnutia. Domáci využili i presilovku, kedy na trestnej lavici sedel Vaic za hákovanie, a tešili sa z druhého gólu z hokejky Melichárka. Necelé dve minúty pred koncom zápasu zodvihol fanúšikov zo sedadiel ešte aj Gašparovič, ktorý strelil posledný gól tohto zápasu. Trenčania napokon pokorili Poprad 6:1 a podarilo sa im tak po piatich rokoch postúpiť do semifinále na domácom ľade.

Hráči ani na sekundu neskrývali radosť z víťazného zápasu a teda aj postupu do semifinále. Na ľade sa poďakovali fanúšikom, ktorí ich prišli povzbudiť, trefnými tanečnými kreáciami a nezabudli ani na tzv. rybičky.

Už v nedeľu začne pre Trenčanov semifinálový boj proti Slovanu Bratislava, na ktorý osobne sa teší i Ján Pardavý. „Je to staré derby; proti Slovanu sú to vždy vyhecované zápasy. Verím, že i ľudia sa na to tešia,“ vyjadril sa kapitán víťazného tímu.