Trenčania odštartovali sériu prípravných zápasov

02. 08. 2012 Šport

Hráči Dukly Trenčín majú za sebou prvý prípravný zápas pred blížiacou sa sezónou. Svojmu súperovi, ktorým bola reprezentácia Francúzska, podľahli 1:2.

V obci Brumov – Bylnice sa dnes podvečer predstavili zverenci Róberta Kalábera v zápase proti Francúzom. Po zmenách v kádri neboli hráči pochopiteľne ešte veľmi zohratí, odhodlanosť bojovať im však nechýbala.

Už v úvodných minútach stretnutia bola niekoľkokrát otestovaná kvalita plexiskla na zimnom štadióne. Oba tímy nastúpili aktívne, prvenstvo vo vylúčení mali Trenčania. V 6. minúte bol za nedovolené bránenie na trestnú lavicu posadený Martin Nemčík a práve toto oslabenie stálo vojakov aj prvý inkasovaný gól. Za svoj chrbát sa brankár Kristín otáčal hneď po tom, ako Rech doklepol puk smerujúci od spoluhráča Baazziho. Necelých 7 minút pred koncom prvej tretiny musel trenčiansky brankár opäť vyberať puk zo svojej brány, tento krát tam padol opäť počas oslabenia o jedného hráča; na lavičke hanby sedel útočník Martin Filo. Ritz svojím gólom potvrdil šikovnosť svojho tímu, ktorý dokáže ťažiť z chýb súpera.

V úvode druhej tretiny už bolo cítiť väčšiu dravosť zo strany Dukly, čo potvrdzujú i strelecké štatistiky. V 23. minúte Jakubek nastrelil konštrukciu brány, o čosi neskôr ohrozil vo veľkom  francúzskeho brankára i Lelkeš. Stredná časť hry sa síce niesla v bezgólovom duchu, hráči oboch tímov však ukázali bojovnosť a odhodlanie vyhrať.

Do poslednej dvadsaťminútovky nastúpili Trenčania s obrovským nasadením, už 45 sekúnd od jej úvodu ohrozil francúzskeho brankára svojou strelou Imrich. V 44. minúte si chcel nedovoleným zákrokom pomôcť Ritz, stálo ho to však vylúčenie. Vojaci dokázali túto presilovku gólovo využiť, konkrétne Vladimír Kubus. Kontaktný gól ešte väčšmi žlto-červených nabudil, brány však do konca stretnutia zívali gólovou prázdnotou. Po 60. minútach tak reprezentácia Francúzska zdolala Trenčanov 2:1.

Ďalší prípravný zápas čaká žlto-červených 7.8.2012, kedy si svoje sily zmerajú s tímom HK Nitra.