HoryZonty opäť s Barabášom

07. 11. 2016 Kultúrne podujatia
HoryZonty opäť s Barabášom

V hodinovom dokumente autor predstavuje štvoricu nosičov najstaršej generácie, ktorí prišli do Vysokých Tatier na konci šesťdesiatych rokov minulého storočia. Hľadali v nich miesto, kde by mohli slobodne žiť.

Tí, čo si chcú vyskúšať nosičský chlebík, dostanú na HoryZontoch príležitosť. „Aj tento rok sme pre verejnosť v rámci sprievodných podujatí zaradili súťaž v nosení pivného suda na nosičskej krošni,“ hovorí riaditeľka podujatia Mária Dutková. „Nosiť sa bude v sobotu 12. novembra na Farských schodoch v Trenčíne. Pre mužov sme pripravili 50-litrový pivný sud, na ženy čaká 30-litrový sud,“ prezrádza organizátorka, ktorá ani teraz nezabúda na deti. „Pre tie budú pripravené náklady primerané ich veku a fyzickej stavbe.

Medzi sprievodnými podujatiami festivalu dominujú i tento rok preteky v behu Beh o pohár HoryZontov, ktoré sú súčasne vyvrcholením Trenčianskej bežeckej ligy. Nebude chýbať ani psí záprah mašéra Daniela Fila, súťaž v zhybovaní a detský kútik. Zuzana Jargašová zasvätí záujemcov do tajov uzlov a uzlíkov. Novinkou medzi sprievodnými podujatiami je Minikurz prvej pomoci a súťaž o najlepšiu festivalovú fotografiu.

Festival dobrodružných filmov HoryZonty sa bude konať od 10. do 12. novembra v Kine Hviezda a Klube Lúč v Trenčíne. Podujatie sa koná aj vďaka podpore Mesta Trenčín, Trenčianskeho samosprávneho kraja, Ministerstva kultúry Slovenskej republiky, Audiovizuálneho fondu a ďalších.

Galéria k článku

HoryZonty opäť s Barabášom
HoryZonty opäť s Barabášom
HoryZonty opäť s Barabášom
HoryZonty opäť s Barabášom

Diskusia k článku